PRZYSTANEK LESZNO – To centrum zabawy, nauki i wsparcia dla osób z doświadczeniem uchodźczym. To miejsce spotkań dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Chcemy je współtworzyć razem z Wami. Zapraszamy serdecznie 🙂 Wszyscy jesteście mile widziani.
Oto kilka ogólnych informacji:
✔ Jesteśmy otwarci w godz. 12.00 – 18.00 (poniedziałek-piątek)
✔ Adres: ul. Mickiewicza 5, 64-100 Leszno
✔ Mamy salę zabaw dla dzieci, osobny kącik dla dorosłych oraz salę przeznaczoną na zajęcia dla młodzieży/dorosłych.
✔ Rodzic może przebywać w sali z dzieckiem. Może być w sali obok na innych zajęciach lub na herbacie, rozmowie z innymi. Dzieci pozostają wtedy pod opieką wolontariuszy.
✔ Planujemy zajęcia z j. polskiego (jutro podamy terminy)
✔ Planujemy zajęcia, warsztaty, spotkania – wy też możecie proponować swoje. Uczestniczyć w nich lub prowadzić.
✔ Z czasem będziemy mieć szczegółowy grafik.
✔ Zapraszamy z dziećmi w każdym wieku.
✔ Miejsce powstało z myślą o uchodźcach z Ukrainy; jednak jest otwarte dla wszystkich, którzy chcą być jego częścią.
✔ Wszystko dzieje się nieodpłatnie.
„Przystanek Leszno” stworzyliśmy oddolnie, dzięki inicjatywie Sylwia Chwaliszewska. Działamy wszyscy na bazie wolontariatu oraz nieocenionemu wsparciu partnerów, zwłaszcza PWSZ – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im J A Komeńskiego w Lesznie, która wydzieliła nam przestrzeń w budynku Auli.
Więcej informacji wkrótce 🙂
💟 Dziękujemy bardzo za zainteresowanie naszym miejscem i zapytania o to, jak można nas wspierać. Z pewnością będziemy jeszcze potrzebowali pomocy i będziemy o nią prosić.
👉 Partnerzy biznesowi, organizacje pozarządowe czy instytucje samorządowe, które chciałyby się włączyć do naszej inicjatywy i/lub wspierać naszą działalność zapraszamy do kontaktu tel. (661275065) lub priv.
❎ Nie przyjmujemy żadnych darów – wyposażenia oraz zabawek.
Wkrótce możemy potrzebować bardziej wyspecjalizowane materiały do konkretnych warsztatów, które będą w naszym miejscu. Będziemy pisać i dzielić się naszym zapotrzebowaniem.
Wspaniale, że jesteście z nami ❤️
🎉 Nasza inicjatywa skupia już 80 wolontariuszy. W tym wielu pedagogów i specjalistów – a przede wszystkim ludzi o wielkich sercach. Niech MOC będzie z nami 💪🤩🎯